İnstagram Kullanıcı Adımı Unuttum

İnstagram Kullanıcı Adımı Unuttum Nasıl Bulabilirim? 

İnstagram ve diğer sosyal medya platformları her geçen gün arttıkça kullanıcı adı, parola unutma gibi olaylar kaçınılmaz oluyor. 

İnstagram Kullanıcı Adımı Hatırlamıyorum Ne Yapacağım?

İnstagram kullanıcı adınızı unuttuğunuzda e posta ile giriş yapmayı deneyebilirsiniz yine aynı şekilde instagram hesabınız açılacaktır. Direkt olarak kullanıcı adımı unuttum diyerek bir işlem yapma şansınız şu anda yok. Bunun için bazı farklı yollar mevcut.

İnstagrama en başta kayıt olurken mutlaka sizden e posta telefon gibi bilgiler istemekte ve bu bilgiler sistemde saklanmaktadır. Alternatif olarak telefon numarası ve şifre ile giriş yapabilirsiniz.

https://www.instagram.com/accounts/login/?next=/accounts/access_tool/former_usernames bu linki web tarayıcınıza kopyalayın. Daha önce giriş yaptığınız hesapların listesi görünecektir. İlk kez giriş yapacaklar için bir faydası yoktur.

Şifrenizi Yenilemeyi Unutmayın

İnstagram kullanıcı adınızı unuttuğunuzda şifre sıfırlama yöntemi ile şifrenizi sıfırlayarak kullanıcı adınıza ulaşabilir hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

https://www.instagram.com/accounts/password/reset/ linkini kopyalayın, web tarayıcınıza yapıştırın ve açılan bağlantıdan e-posta adresi veya telefon numarası girin. Şifremi unuttum dedikten sonra size yeni şifre oluşturmak için bir bağlantı gönderilecek.

İnstagram şifre yenilemenin ardından bilgisayardan da giriş yapabilirsiniz. Eğer e-mail ile de giriş sorunu yaşıyorsanız doğru adresi girdiğinizden emin olun. E-mail adresinizin şifresini de yenileyerek güvenlik önlemlerini artırın.

Kullanıcı Adınızı ve Şifrelerinizi Kaydedin!

Her geçen gün dijitalleşen dünyada yeni kullanıcı adları yeni şifreler kullanmak zorunda kaldığımızdan dolayı oluşturulan kullanıcı adlarının ve şifrelerin unutulmasın çok normal bir durumdur. Bu duruma istinaden kuallanıcı adlarınızı ve şifrelerinizi telefonlarınızın notlar kısmına veya google keep gibi uygulamalara kaydetmeniz faydalı olacaktır.

Eğer ki sorununuz çözülmemiş veya devam ediyorsa İnstagram müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeniz gerekebilir. help@instagram.com adresine mail gönderebilirsiniz.