Takipçi Sayısı Neden Önemli ?

 

Dijitalleşen Dünya da sosyal medya platformlarının önemi ve ticarette ki yeri her geçen gün daha da artmaktadır. Sosyal medya platformları günümüzde her bireyin ve işletmenin uzun uzun vakit geçirdiği bir alan haline gelmiştir. Sosyal medya da popülerliği ve güveni destekleyen bazı unsurlar vardır. Bu unsurlar takipçi beğeni izlenme gibi etkileşime büyük katkısı olan unsurlardır.

Takipçi sayısı her bireyin ilk bakışta dikkat ettiği sayfada kalma süresinden etkileşimde bulunmasında çok etkili bir unsur olmakla birlikte her insanın nasıl takipçimi çoğaltırım gibi düşündüğü bir unsurdur.

Dikkat ettiğinizde popüler hesaplarda yüksek takipçiler bulunmakta ve her birimiz çoğunun takipçi sayısını ezbere bilmekteyiz ve birçoğumuz sayfada fazla takipçi var diye takip etmekte ve o sayfaya itibar etmekteyiz.

İşletmeler Açısından Takipçinin Önemi

Her geçen gün sosyal medya platformlarında ve internet tarayıcılarında yeni bir işletme hesabıyla karşılaşmaktayız ve ihtiyaçlarımızı internet sitelerinden ve sosyal medya hesaplarından yani instagram ve facebook üzerinden sağlamaktayız.

İşletmeler bu noktoda güvene ihtiyaç duymakta ve sunduğu hizmetin değer bulabilmesi için potansiyel müşterilerini sayfaya çekmek durumdadır. Yazımızın başında da belirttiğim gibi güven instagram ve facebookta takipçi beğeni izlenme gibi unsurlarla sağlanmaktadır.

 

İşletme hesapları her ne kadarda iyi hizmet sunsa ve müşterisini memnun etse de etkileşimde ve takipçi sayısında bir noktaya kadar gelebilmekte ve bu gelinen nokta zaman zaman güven açısından yeterli olmamaktadır.

Örnek vericek olursak aynı ürünü hizmeti sunan 5.000 takipçili bir işletme 300 takipçili bir işletmeden daha fazla satış ve ciro yapmaktadır. Bunun sebebi rakamların verdiği güven ve çekim gücüdür.

Bu noktada işletmelerimizi takipçi ve etkileşim konusunda her zaman ön planda tutmalıyız.

Takipçilerin Reklam Dönüşlerinde Etkisi

Hepimiz zaman zaman instagram ve facebook akışında sponsorlu reklamlar ile karşılaşıyoruz ve birçoğumuz kendi kendimize reklamlar yayınlayabiliyor etkileşim alabiliyoruz. Elbette bu reklamları yayınlarken belli başlı bütçeler belirleyerek yayınlıyoruz.

Reklamlandan gelicek kullanıcıyı bir nevi parayla getirdiğimiz için bu kullanıcıya güven vererek ve gereksinimlerini karşılayarak sayfamızda tutmak ve işletme sayfası ise alışveriş noktasına getirmemiz gerekiyor.

Bu noktada sayfaya giren müşterilerin %80 i takipçi sayısına dikkat etmekte ve eğer ki takşpçi sayısı beklentinin altında ise gönderileri incelemeden sayfayı terk etmektedirler.

Bu sebepten dolayı reklam giderlerimizin boşa gitmemesi için ve yüksek etkileşimle hedeflerimize daha hızlı ulaşabilmek için takipçi beğeni ve izlenme hizmetlerinden yararlanmalı ve sayfamızı bu noktada göze ve güvene hitap edicek hale getirmeliyiz.

Instagram Takipçi Paketlerimize buraya tıklayarak doğrudan ulaşabilirsiniz.

Instagram Beğeni Paketlerimize buraya tıklayarak doğrudan ulaşabilirsiniz.

Instagram Aylık Otomatik Beğeni Paketlerimize buraya tıklayarak doğrudan ulaşabilirsiniz.